Niepubliczna Szkoła Podstawowa VICTORIA CENTER PRIMARY SCHOOL

22/06/2021

Słoneczny Dzień Dziecka

Pierwszy dzień czerwca wszystkim nam kojarzy się z Dniem Dziecka. W Victoria Center, ten wyjątkowy dzień postanowiliśmy uczcić szczególnie, łącząc przyjemne z pożytecznym. Dla naszych uczniów zorganizowane zostały rozgrywki sportowe, które stały się swoistym Dniem Sportu.

Sport I matematyka

Klasy rywalizowały między sobą, a także rozgrywki odbywały się wewnątrzklasowo. Do pokonania były tory przeszkód, angażujące nie tylko sprawność fizyczną uczniów, ale również matematyczną. Szybkość pokonania przeszkody połączona była bowiem z koniecznością właściwego ułożenia kolorowych pachołków według podanej wcześniej przez nauczyciela instrukcji.

Uczniowie rozgrywali także mecze towarzyskie, które w końcowym etapie przyjęły wymowną formę. W starciu ostatecznym wzięli bowiem udział uczniowie kontra nauczyciele. Rozgrywki były bardzo zacięte, żadna z drużyn nie ustępowała. Sportowy duch walki (ale również głośne śmiechy) unosił się w powietrzu, tworząc wyjątkową atmosferę tego wydarzenia i całego dnia.

vcps-boisko-gra

Ukojeniem i relaksem po tak intensywnym dniu okazał się zorganizowany przy szkole piknik. Słoneczna pogoda rozpieszczała nas wyjątkowo, dlatego czerpaliśmy z tego dnia jak najwięcej, ładując akumulatory na ostatni miesiąc roku szkolnego.

Liczymy na szybką powtórkę tego dnia.