Niepubliczna Szkoła Podstawowa VICTORIA CENTER PRIMARY SCHOOL

14/03/2022

Friday Movie Show- warsztaty filmowe.

W piątek 11 marca rozpoczęliśmy w naszej szkole cykl warsztatów filmowych w języku angielskim – Friday Movie Show.

Z okazji 20 lat filmowej magii na dużym ekranie pojawił się film pt. „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. Uczniowie świetnie się bawili oglądając perypetie Harrego, Rona i Hermiony. Nauka angielskiego z filmów i seriali ma wiele zalet. Podczas oglądania filmu czy serialu rozumiemy co dzieje się w danej chwili, ponieważ łączymy posiadaną już wiedzę o tym, co już się wydarzyło z tym, co widzimy i słyszymy. Dzięki temu wiele rozumiemy, nawet jeśli nie znamy wszystkich słów. Co więcej, znaczenie wielu wyrażeń i zwrotów poznajemy w sposób intuicyjny, dzięki kontekstowi. Jeśli wyrobimy w sobie nawyk oglądania filmów w oryginalnej wersji językowej, szybko zauważymy efekty. Od dzisiaj nie musimy uznawać czasu spędzonego przed ekranem za stracony – przecież uczymy się angielskiego.


Przy okazji, mogliśmy skorzystać z nowego monitora interaktywnego 75 cali i obejrzeć film w jakości 4k. Zapach i chrupanie popcornu dopełniły pełne wrażenia filmowe 😊.


Dla uczniów Szkoły Językowej Victoria Center oraz Victoria Center Primary School, uczestnictwo w wieczorach filmowych po angielsku jest bezpłatne.


A już niedługo – 1 kwietnia- zapraszamy na …. Madagascar 😊