Niepubliczna Szkoła Podstawowa VICTORIA CENTER PRIMARY SCHOOL

22/12/2022

Grudzień – RAZEM w ten świąteczny czas.

Zaczął się grudzień – dwunasty i tym samym ostatni miesiąc roku. Kojarzy nam się ze śniegiem, mrozem, urodą iglastych drzew, a także ze świętami. Grudzień pachnie cynamonem.. Nic tak słodko nie przywodzi na myśl Bożego Narodzenia, jak wspólne pieczenie i dekoracja pierniczków. W naszej szkole od początku grudnia pachnie cynamonem i … piernikami. W czasie warsztatów piernikowych poznaliśmy stosowany od wieków przepis na piernikowe ciasto, ciekawostki dotyczące piernikarstwa w Toruniu, a także poznaliśmy rekordy piernikowe świata. Wrażeń dopełniła nam świąteczna muzyka. Przygotowaliśmy mnóstwo pierników, poznaliśmy technikę przygotowania ciasta i stworzyliśmy magiczną atmosferę a przede wszystkim spędziliśmy miły czas RAZEM.

Poprzez wspólne działanie w ramach naszego Kompleksu Edukacyjnego

W tym roku rozpoczęliśmy nową tradycję. Choinka i oficjalne zaświecenie lampek

“RAZEM tworzymy łańcuch świąteczny”. Dzieci z wszystkich placówek naszego Kompleksu Edukacyjnego przygotowały fragmenty łańcucha świątecznego, który został oficjalnie połączony w jedną całość i mierzy 86 metrów! Poprzeczka została wysoka postawiona przez co mamy wyzwanie na przyszły rok! Łańcuch Świąteczny musi mieć więcej niż 86 metrów.RAZEM – możemy więcej!

Grudzień wypełniliśmy, również spotkaniami świątecznymi z rodzicami w klasach po to, aby poczuć magię tych nadchodzących świąt.

W naszej szkole przyjęto zwyczaj, że tuż przed świętami zasiadamy do wspólnej wigilii szkolnej. Uczniowie zjedli świąteczny obiad – barszcz z uszkami oraz rybę. Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim obecnym w szkole.

Grudzień pachnie także nadzieją na cud. A cuda się zdarzają. W tym roku podczas Kiermaszu Charytatywnego zbieraliśmy na leczenie Rafała. Dzięki empatii i zaangażowaniu Uczniów, Rodziców i Pracowników udało nam się wspólnymi siłami uzbierać kwotę 9452 zł.

Grudzień to czas najpiękniejszych tradycji, wspólnych chwil, emocji przeżywanych RAZEM. Magia świąt pozostanie z nami, ponieważ jej moc płynie prosto z serca i to sprawia, że ten czas jest tak wyjątkowy.

RAZEM w ten świąteczny czas …