Niepubliczna Szkoła Podstawowa VICTORIA CENTER PRIMARY SCHOOL

13/06/2023

Piknik Rodzinny 2023

13 maja na terenie naszej szkoły VICTORIA CENTER PRIMARY SCHOOL odbyło się bardzo wyczekiwane wydarzenie – Rodzinny Piknik „Podróże małe i duże”. Wzięły w nim udział nasza szkoła oraz Żłobek Lenkowo Baby. Piknik rodzinny to coroczna, ważna tradycja naszej szkoły, połączona z akcją charytatywną na potrzebujące dziecko z okolicy i naszej społeczności lokalnej.


W tym roku głównym celem sobotniego spotkania była zbiórka środków na leczenie chorego Piotrusia z Mogilan. Chłopiec ma dwa lata i za sobą już 8 operacji, a kolejne są przed nim. Piotruś każdego dnia walczy o życie i wymaga całodobowej opieki. Jesteśmy ogromnie wzruszeni i dumni, że mogliśmy pomóc. Od samego rana podczas przygotowań towarzyszyła nam słoneczna pogoda. Wspólnie z rodzicami, pracownikami szkoły i dziećmi stworzyliśmy przestrzeń, która na długo zapadnie nam w pamięci. Stoiska tematyczne, dmuchańce, przestrzeń warsztatowa, plac zabaw, fotobudka i grill prowadzony przez Panie z naszej kuchni to tylko niektóre atrakcje przygotowane na ten dzień.


Uczniowie zaprezentowali wachlarz swoich zdolności w czasie występów na scenie. Wykazali się kreatywnością i zaangażowaniem biorąc udział w przedstawieniach, śpiewając piosenki zachwycili swoimi zdolnościami muzycznymi, a także tańcząc pokazali gibkość i poczucie rytmu. Szczególną uwagą cieszyły się klasowe stoiska stworzone przez uczniów, wychowawców i rodziców. Stoiska były związane z wybranym krajem. Gruzja, Kanada, Włochy, Niemcy, Wielka Brytania, Niderlandy, Grecja, Hiszpania, Portugalia czy Stany Zjednoczone kusiły swoją różnorodnością kulturową.Atrakcjami które szczególnie podobały się najmłodszym były dwa zamki dmuchane ze zjeżdżalnią oraz stoiska z lodami i watą cukrową. Dorośli mogli wylicytować wartościowe rzeczy, między innymi Piniaty, które uczniowie robili wspólnie z wychowawcami. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z książkami, kwiatami czy fotobudka. 


Był to szczególny dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci i sercach. Dziękujemy za zaangażowanie i obecność!


W ramach naszego Kompleksu Edukacyjnego w sumie zebraliśmy ponad 55 tys. zł na pomoc Piotrusiowi.