Niepubliczna Szkoła Podstawowa VICTORIA CENTER PRIMARY SCHOOL

05/06/2022

Piknik Rodzinny VCPS.

Dnia 4 czerwca odbył się PIKNIK RODZINNY w VCPS! Po czasie pandemii z wielką radością udało nam się powrócić do naszej szkolnej tradycji! Zarówno dzieci, jak i nauczyciele z dużym zaangażowaniem przygotowywali się do tego dnia. Piknik był doskonałą okazją do spotkania uczniów, rodziców, nauczycieli i absolwentów naszej szkoły.

Szczodry CEL

Jak co roku impreza miała charytatywny cel – zbieraliśmy środki, które przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację małej Lidzi.

Głównym punktem dnia były licytacje lasów w słojach, wykonanych przez naszych uczniów. Każda z klas zaprezentowała również program artystyczny. Można było też zobaczyć pokaz samoobrony w wykonaniu najmłodszych uczniów, a następnie spróbować swoich sił pod czujnym okiem Pana Leszka – instruktora sztuk walki! Kolejną atrakcją był pokaz fechtunku, czyli sztuki władania szablą przygotowany przez Poczet Kraskowskiej Chorągwi Husarskiej. Chętni uczestnicy pikniku mogli wziąć udział w warsztatach szermierczych oraz przymierzyć XVII – wieczny strój husarii.Można było też wcielić się w rolę kierowcy rajdowego i sprawdzić ile miejsca jest w prawdziwym samochodzie rajdowym!


Na tych, którzy zgłodnieli czekały przysmaki z grilla oraz przekąski przygotowane przez nasze Panie Kucharki. Natomiast na miłośników słodkości czekały ciasta upieczone przez Kadrę oraz lody.


Podczas pikniku panowała niepowtarzalna atmosfera!