Niepubliczna Szkoła Podstawowa VICTORIA CENTER PRIMARY SCHOOL

23/12/2020
swiateczne-gotowanie-VC

I Świąteczny Festiwal Pierników

Święta Bożego Narodzenia i poprzedzający je okres przedświąteczny, dla większości z nas kojarzy się z pachnącymi, korzennymi piernikami. Dlatego to właśnie one stały się symbolem przewodnim tegorocznego festiwalu świątecznego. 


Kadra pedagogiczna VCPS, wpadła na pomysł, aby tegoroczny, bardzo nietypowy, przedświąteczny okres szkolny online, zaakcentować i stworzyć dla uczniów namiastkę świątecznej aury.

 

Pomysłów było bardzo wiele, zaangażowanie nauczycieli ogromne, co zaowocowało stworzeniem dwutygodniowego scenariusza I Festiwalu Pierników w VCPS. Finał Festiwalu przypadł na dzień 22 grudnia, ostatni szkolny dzień przed przerwą świąteczną. 

W programie piernikowych szaleństw znalazły się:

• Piernik Roku – konkurs na najładniej ozdobiony piernik
• Piernik 3D – konkurs na piernikową rzeźbę
• Słodka fraszka – konkurs
• Co wiecie o piernikowym świecie? – turniej ekspercki na Quizizz
• Piernikowym szlakiem – sylabówka klasowa
• Debeściak 2020 – plebiscyt w kategorii „Film na Święta”.

Dodatkowo w ramach piernikowych aktywności Pani Irena oraz Pani Krystyna postanowiły nagrać bajkę „Jaś i Małgosia” oraz legendę „Toruńskie Pierniki”, które uczniowie mogli odsłuchać w dowolnym momencie. Nagrania stanowiły część piernikowego cyklu bajek, baśni i legend, z których znajomości 22 grudnia „rozliczani” byli nasi Uczniowie, podczas finału I Festiwalu Pierników w VCPS.

 

Festiwal cieszył się dużym zainteresowaniem i został odebrany przez uczniów z dużym entuzjazmem dostarczając im potężną dawkę radości. Nauczyciele natomiast wykazali się dużą pomysłowością oraz humorem. Ich zaangażowanie zostało docenione przez uczniów.

Już teraz czekamy na II Festiwal Pierników w VCPS.