Niepubliczna Szkoła Podstawowa VICTORIA CENTER PRIMARY SCHOOL

04/03/2022

Wyjazd narciarski w Tatry.

W dniach 1 – 4 marca uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w zimowej wycieczce. Naszym celem było Murzasichle – spokojna miejscowość położona nieopodal Zakopanego.

We wtorek 1 marca góry przywitały nas wymarzoną pogodą – niewielki mrozik i piękne słońce zachęcały do rozpoczęcia białego szaleństwa. Po zjedzeniu pysznego obiadu i rozpakowaniu się ruszyliśmy na stok i lodowisko. Zabawom na śniegu nie było końca.

Drugiego dnia obudziło nas słońce.

Szczyty Tatr na tle błękitnego nieba wraz ze Śpiącym Rycerzem jaśniały na horyzoncie. Nie zamierzaliśmy zmarnować ani chwili – zjedliśmy śniadanie i ruszyliśmy na stok. Czas przed obiadem upłynął nam na szusowaniu na nartach oraz jeździe na łyżwach. Nasi uczniowie świetnie sobie radzili na stoku i cieszyli się z możliwości wspólnej zabawy na świeżym powietrzu. Po obiedzie i krótkim odpoczynku wyruszyliśmy na spacer i na basen. Nad bezpieczeństwem uczniów podczas pływania czuwał ratownik. Uczniowie mogli nie tylko pływać, ale również skorzystać z atrakcji biczy wodnych i jacuzzi. Natomiast największą atrakcją wieczoru była dyskoteka. Szaleństwom na parkiecie nie było końca!

Trzeciego dnia, po porannych aktywnościach na stoku i lodowisku, z apetytem zjedliśmy pyszny obiad – spaghetti podbiło podniebienia każdego uczestnika! Były też ciasteczka.

Po obiedzie, ciepło ubrani ruszyliśmy na kulig! Przejażdżka pozwoliła nam zobaczyć charakterystyczne dla regionu góralskiego zabudowania; spadziste dachy oraz zdobienia na domach. Zwieńczeniem dnia było ognisko i smażenie kiełbasek, które potem zjedliśmy ze smakiem.

Jak na każdej wycieczce, czas szybko minął. Piątek nadszedł zdecydowanie za szybko. Po porannym pakowaniu, posileni pysznym śniadaniem, ruszyliśmy na pożegnanie z górami – spacer był dobra okazją, by jeszcze raz zachwycić się pięknem Tatr. Naładowani pozytywną energią ruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Wielu uczniów już teraz nas pyta, kiedy będzie następna wycieczka.