Niepubliczna Szkoła Podstawowa VICTORIA CENTER PRIMARY SCHOOL

01/02/2024

Zimowa wycieczka – Rabka Zdrój

W styczniu uczniowie naszej szkoły wyjechali na cztery dni zimowego szaleństwa. Czas spędzili w Rabce gdzie czekało na nich mnóstwo wspaniałych atrakcji.

Główną aktywnością było codzienne wyjście na narty. Uczniowie mogli szusować po zboczach stoku, który miał do zaoferowanie różnorodne trasy. Dzieci i młodzież z każdym dniem mogła doskonalić swoje umiejętności narciarskie i snowboardowe. 

Popołudnia upływały również aktywnie. Uczniowie mogli integrować się na basenie, a także jeździli na łyżwach czy zjeżdżali na sankach z górek odpowiednio do tego przygotowanych.

Uczniowie również mieli okazję zobaczyć Muzeum Górali i Zbójników, w którym zwiedzili Skansen, brali udział w interaktywnych ekspozycjach, a także mogli sami pomalować pamiątki z drewna czy ze szkła.

Wieczór upływał na wspólnych grach planszowych, bilardzie, zabawie w małpim gaju, a także wyjściach do groty solnej, dzięki której można wzmocnić soją odporność. Dodatkowo uczniowie wychodzili na spacery po okolicy.

Wyjazd zakończyliśmy wspólnym kuligiem. Na miejscu czekały na nas piękne sanie prowadzone przez konie i ich opiekunów, towarzystwa dotrzymywały nam również psy właścicieli. Podczas przejażdżki odbyło się ognisko, wspólna zabawa w śniegu, a także każdy mógł spróbować oscypka i napić się ciepłej herbaty. Po kuligu wróciliśmy do Rabki, gdzie zjedliśmy obiad i wyruszyliśmy w drogę powrotna do szkoły.  Podczas całego wyjazdu towarzyszyła nam doskonała pogoda!