Niepubliczna Szkoła Podstawowa VICTORIA CENTER PRIMARY SCHOOL

29/10/2021

Halloween w VCPS

29 października przebiegał w naszej szkolne pod hasłem HALLOWEEN.

Już od rana na korytarzach mogliśmy spotkać czarownice, kościotrupy oraz duszki i pajączki.

Niektórzy uczniowie postawili na bardziej oryginalne stroje dlatego spotkać mogliśmy dosyć upiorną pannę młodą oraz całkiem sympatyczną dynię. Wszystkie starania zostały uwzględnione podczas konkursu na najstraszniejszy kostium halloweenowy. Pretendentów do zwycięstwa w tym roku było bardzo wielu i wszystkim gratulujemy.

Tego dnia przyjemne spotkało się z pożytecznym, bowiem oprócz świetnej zabawy uczniowie zapoznali się m.in. z tradycjami i kulturą krajów anglojęzycznych związaną z HALLOWEEN.

Czy wiedzieliście, że pierwsze latarnie wykonywano z rzepy, brukwi, ziemniaków i buraków? Wykorzystanie dyni to amerykański wkład w tę tradycję, której początek przypisuje się celtyckiemu świętu Samhain.

Kiedy dzień szkolny zmierzał ku końcowi, wszyscy mówili tylko o jednym – zabawie HALLOWEEN w szkole.

Nasi uczniowie wrócili do nas wieczorem, kiedy przed szkołą rozstawione były już dekoracje, głośniki rozbrzmiewały ulubione piosenki, z kuchni unosił się aromatyczny zapach pizzy własnego wykonania, a samorząd uczniowski zajęty był przygotowaniami do konkursów i zabaw.

Jedną z największych atrakcji okazało się sprawdzanie zakamarów placu szkoły z latarką w ręku. Miejsca, które uczniom były znane tylko za dnia, zostały odkryte na nowo.

Energia i radość towarzyszyły nam do końca imprezy. Ten wieczór na długo pozostanie nam w pamięci.