Niepubliczna Szkoła Podstawowa VICTORIA CENTER PRIMARY SCHOOL

15/06/2021

Rozwój wymaga zaangażowania

W roku szkolnym 2020/2021 jak co roku braliśmy udział w wielu aktywnościach oraz projektach. Jedną z nich było działanie klas 1-3 w ramach Uniwersytetu Dzieci. Uczniowie brali udział w lekcjach, które były urozmaicone o różnego rodzaju eksperymenty, wspólne doświadczenia, a także pracę zespołową. Działania te pozwoliły dzieciom rozbudzać wyobraźnię, trenować pracę w grupach, ale przede wszystkim świetnie się bawić. Kolejną aktywnością, w której uczniowie z entuzjazmem wzięli udział to działania w ramach programu „Działaj z imPETem!”. Był to projekt edukacyjny, którego celem było zachęcanie naszych uczniów do segregacji odpadów, a także podkreślanie tego, dlaczego w ogóle warto to robić. Uczniowie brali udział w lekcjach tematycznych, dzięki którym kształtowane były w nich eko postawy i tworzone eko nawyki. Hasło, które im towarzyszyło przez cały projekt to: Bez edukacji nie ma segregacji. Bez segregacji nie ma recyklingu. Bez recyklingu nie ma pięknej planety!

Akcje charytatywne

Oprócz projektów edukacyjnych społeczność VCPS z wielkim zaangażowaniem brała udział w wielu akcjach charytatywnych. Jednym z większych przedsięwzięć była Szlachetna Paczka. Cała społeczność szkolna z niesamowitym entuzjazmem postanowiła pomóc potrzebującej pani Barbarze. Wspólnie gromadziliśmy potrzebne artykuły, następnie razem je zapakowaliśmy w piękne pudełka i dostarczyliśmy do wyznaczonego magazynu.

Dodatkowo w ramach działalności charytatywnej Uczniów, szkoła jak co roku wzięła udział w akcji „Gwiazdka dla Zwierzaka”. Gromadzona była karma, a także inne artykuły dla zwierząt, które następnie zostały dostarczone do Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. W styczniu tradycyjnie Uczniowie naszej szkoły wzięli także udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Z uśmiechami na twarzy kwestowali na krakowskim rynku, po to aby dołożyć swoją cegiełkę do tej jakże pięknej inicjatywy. Przez cały rok szkolny zbieraliśmy plastikowe zakrętki, które później trafiły do jednej z potrzebujących rodzin.

Dziękujemy za wrażliwość, otwarte serca podczas każdej z akcji charytatywnych oraz bezinteresowną chęć do czynienia dobra.

Webmastering dla pasjonatów
Z życia szkoły
26/04/2021
Wakacji nadszedł czas…
Z życia szkoły
30/06/2021