Niepubliczna Szkoła Podstawowa VICTORIA CENTER PRIMARY SCHOOL

25/11/2021

Wizyta w CENTRUM EDUKACJI PRZYRODNICZEJ Uniwersytetu Jagiellońskiego

Uczniowie wszystkich klas odwiedzili Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego, w którym obejrzeli kolejno ery dziejów ziemi zaprezentowane na imponujących makietach oraz mieli możliwość zobaczenia skarby danej ery jak np. amonity.

O całości z pasją i dużym zasobem wiedzy opowiadała pani przewodnik.Dzięki temu uczniowie doświadczyli praktycznej lekcji opowiadającej o etapach powstawania dzisiejszego świata.

Pani przewodnik opowiedziała również o wulkanach, wskazała miejsca ich występowania na mapie świata oraz przekazała kilka ciekawostek jak np. w jaki sposób powstają gejzery.

Całość doskonale zwizualizowała duża makieta z przekrojem wulkanu.Duże wrażenie zrobił na uczniach potężny zbiór minerałów oraz wystawa prezentująca urządzenia, na których pracowali naukowcy w ubiegłych wiekach.

Drugą częścią wycieczki była prezentacja opowiadająca o tym, jak aktualnie powstają mapy przy użyciu dronów oraz nowoczesne warsztaty kartograficzne.

Na koniec każdy uczeń mógł przez moment sterować dronem. Doświadczenie to dało uczniom ogromną radość i z pewnością zapisało się na długo w pamięci.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Rodziców naszego ucznia, którzy zorganizowali dla nas tę wyjątkową i niezwykle bogatą w treści edukacyjne wycieczkę.